Butelki

Grawerowanie na butelkach


Grawerujemy na butelkach wina, szampana, koniaku, whisky, piwa, i z wszelkimi innymi trunkami... Butelki mogą być okrągłe, prostokątne lub płaskie. Puste lub pełne- dla grawerowania nie ma to znaczenia. Możemy wygrawerować prawie każdy rysunek.

czytaj więcej

Jaka butelka nadaje się do grawerowania ?

Butelka do grawerowania musi mieć równą powierzchnię. Nie może być przetłoczeń, czyli wykonanych fabrycznie rysunków np. z nazwą alkoholu, albo nazwą firmy. Grawer na butelce z takimi nierównościami źle wygląda. Często spotyka się takie ozdoby na butelkach wódki. Nie chcemy tutaj podawać konkretnych nazw, bo producenci często zmieniają wygląd butelek. Informacja podana dzisiaj może być nieaktualna za kilka tygodni.
Butelka do grawerowania musi być okrągła lub płaska. Okrągła jak typowa butelka wina albo płaska jak Johny Walker, albo Jack Daniels. Butelki trójkątne i owalne nie nadają się do grawerowania.
Butelka matowa (często tanie szampany tak mają ) nie nadaje się do grawerowania- technicznie grawer na butelce jest wykonalny, ale słabo widoczny. Na matowym jasnym tle matowy jasny grawer trudno przeczytać, a na matowej powierzchni widać każdą ryskę czy ślad mocniejszego dotknięcia.
Kolejny element, na który trzeba zwrócić uwagę, to etykieta. Etykietę musimy usunąć przed grawerowaniem. Niektóre etykiety są nadrukowane bezpośrednio na szkle, i nie da się ich usunąć i grawerować. Czasami zdarzają się etykiety przyklejone takim klejem który, można tylko zdrapać na siłę , ale grozi to uszkodzeniem i porysowaniem butelki.

Czy wysyłać do nas butelkę ?

Można wysłać, ale przed wysłaniem ( i przed kupieniem) trzeba sprawdzić, czy butelka nadaje się do grawerowania... Jeżeli ktoś nie chce wysyłać, to możemy "grzecznościowo" kupić na miejscu u nas jakąś typową butelkę. Trzeba tylko mniej więcej określić w jakich granicach cenowych.

 

Uwaga !! - nie prowadzimy sprzedaży alkoholu ! Proponujemy usługę grawerowania na dostarczonej/przysłanej butelce.

Znajdź nas na