Suche Stemple

SUCHE STEMPLE

Suche stemple to nazwa pieczęci przeznaczonych do wytłaczania w papierze. Nazwa pochodzi stąd, że stemple te nie wymagają tuszu. Można więc znakować nimi papiery na których zwykłe pieczątki schną bardzo długo lub się rozmywają.
 Dodatkową zaletą jest to, że są praktycznie niepodrabialne, niemożliwe do skopiowania. Można znakować nimi ważne dokumenty, książki, listy, koperty, oferty, fotografie. Dzięki takiemu oznakowaniu będą zawsze rozpoznawalne i będą odróżniały się od innych.

czytaj więcej

 

Dobre efekty uzyskuje się na papierach o gramaturze 80-160g. Na grubszych papierach drobne szczegóły mogą się słabo odciskać.
Rysunki bez drobnych detali można odciskać na papierach do 250g, np. fotografiach lub wizytówkach.

Suchy stempel może być wykonany w wersji stojącej na biurku lub w trzymanej w rękach. Mechanizm działania jest dokładnie taki sam, natomiast praski biurkowe używa się wygodniej w biurze. A ręczne lepiej używać w terenie, w podróży, tam gdzie nie ma stołu.
Koleją własnością na którą trzeba zwracać uwagę jest zasięg stempla. Najtańsze stemple, podstawowy model, można odcisnąć 4,5 cm od krawędzi kartki. (licząc od brzegu kartki do środka stempla). Większe praski pozwalają sięgnać do 11 cm., ale jest duża różnica cenowa. Aby odcisnąć stempel w dowolnym miejscu kartki, trzeba zamówić dużą prasę, która kosztuje kilka tysięcy złotych.
Matryce stempli są w trzech wielkościach: okrągłe 41 i 50 mm oraz prostokątne 53 x25 mm. Można wykorzystać część tej powierzchni i zrobić rysunek o wielkości 30, 36 czy 45 mm. ale nie da się zrobić nic okrągłego większego od 50 mm albo prostokąta większego od 25x55 mm.
Suche stemple to idealny substytut pieczęci, jeśli chcemy oznakować dokumenty, na których zwykła pieczęć mogłaby się rozmyć lub jej dokładne wyschnięcie zajęłoby zbyt wiele czasu. Dodatkowo, dokumenty oznaczone suchym stemplem wyróżniają się spośród innych a także sprawiają wrażenie bardziej eleganckich i wytwornych. Są przeznaczone nie tylko dla ważnych dokumentów ale także fotografii czy listów.

Będąc posiadaczem suchego stempla, który stworzymy według Twojego własnego projektu, sprawisz, że Twoje dokumenty, koperty czy rekomendacje, będą naznaczone nie tylko pieczęcią, ale także Twoim własnym charakterem.

O matrycach i o tym jak rzygotowac plik do grawerowania dowiesz się tutaj.

Znajdź nas na